Andersson & Johansson Höganäs golvvas

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ANDERSSON & JOHANSSON, golvvas, bemålat lergods, Höganäs, 1900-talets första hälft, orientalisk dekor, troligen Mette Doller (dekor), signerad AJ HÖGANÄS EI 943 (drejare Erik Ivarsson) HANDMADE in Sweden, höjd ca 42,5 cm

474490

2017-07-18