Japanska träsnitt
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JAPANSKA TRÄSNITT, (3), 1800/1900-tal, procession, textiltillverkare, sånguppträdande (tillskrivet Hanabuso Itcho, 1900-talstryck), en ca 21x17-21x34cm, oramade
2 uppfodrade, 2 med pappersdubblering, alla uppklistrade i övre marginalen, lagningar, fläckar 1.000
474696
2017-07-27