Glas Finland Sommar
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
IITTALA, 4 st, glas, etikettmärkta, bl a Timo Sarpaneva -3857? blåst i förkolnad träform, PERTTI SANTALAHTI, skål på fot, Humppila, gröntonad glasmassa, signerad och etikettmärkt, höjd ca 14,5 cm, NIEMI, vas,organisk form, signerad J. Niemi Nuutajärvi Notsjö -61, höjd 8,5, ARABIA, karaff, etikettmärkt, bärnstensfärgat glas, höjd ca 19 cm
mörkgrön Iittalavas med kantnagg
474759
2017-07-24