Glas Finland Sommar

Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar
Glas Finland Sommar

Klubbat för:

300 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

IITTALA, 4 st, glas, etikettmärkta, bl a Timo Sarpaneva -3857? blåst i förkolnad träform, PERTTI SANTALAHTI, skål på fot, Humppila, gröntonad glasmassa, signerad och etikettmärkt, höjd ca 14,5 cm, NIEMI, vas,organisk form, signerad J. Niemi Nuutajärvi Notsjö -61, höjd 8,5, ARABIA, karaff, etikettmärkt, bärnstensfärgat glas, höjd ca 19 cm

Zustandsbeschreibung

mörkgrön Iittalavas med kantnagg

474759

2017-07-24