Karmstolar gustavianska
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARMSTOLAR, 1800-talets första del, gustavianska, träskuren dekor, krön med skulpterad ros, stoppad textilklädsel på sits, rygg och armlän, sitthöjd ca 44 cm
Renoverade och kompletterade, slitage, klädsel med kraftigt slitage, ett armlän avbrutet
474818
2017-07-20