Spegellampett gustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGELLAMPETT, gustavianskt stockholmsarbete, stämplad G. Lindberg (Georg L., spegelfabrikör i Stockholm 1791-1804), ljusarm i mässing för 2 ljus, förgylld, krönt av bandrosett, dekor av pärlstav, kvicksilverfolerat glas, ca 62x42 cm

Ställvis skadad kredering, borrade manschetter

474882

2017-07-21