Vicke Lindstrand Orrefors vas
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, graverad och slipad dekor av pojke som blåser såpbubblor, signerad Orrefors Lindstrand 1382 A2. KR (gravör Karl Rössler), höjd ca 17,5 cm
Mindre nagg vid mynning
475050
2017-07-22