Sven Hempel Väddö Midsommardans oljemålning Sommar

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

SVEN HEMPEL (1896-1944): "Midsommardans, Väddö", signerad och daterad S Hempel 1927, olja på pannå, ca 35x50 cm
UTSTÄLLD: Stockholms Stadsmuseum 1970

475351

2017-07-24