Design Simon Gate för Orrefors Sommar
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIMON GATE, skål med fat, Orrefors, graverad dekor av kvinnofigurer med slöjor inramade i fyra fält av nätmönster och slingor, signerad Gate 107 Orrefors 1925 E.R (gravör Elis Ryd), höjd ca 14, diameter 18, fatets diameter 20 cm
Fatet med obetydliga nagg
475370
2017-07-24