Matgrupp i rokokostil
2017-07-25
475406
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
MATSALSGRUPP, 9 dlr., rokokostil, 1900-talets första hälft, bemålat, bronserad dekor av rocailler, bestående av 8 stolar, matbord med 4 iläggsskivor á 60 cm, matbordets höjd ca 75, längd 160x116, stolarnas sitthöjd ca 45 cm
Slitage, smärre sprickor