Spegel rokoko Ehrhart Göbel
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
EHRHART GÖBEL (glasslipare och spegelfabrikör i Stockholm 1744-1764), toilettespegel, rokoko, polykrom dekor, brännstämplad samt Stockholms Hallstämpel, höjd ca 37,5, bredd 25,5 cm
Låddel saknas, senare bakstycke, åldersrelaterat slitage, senare glas
475721
2017-07-26