Porträttmedaljonger

Porträttmedaljonger
Porträttmedaljonger
Porträttmedaljonger
Porträttmedaljonger
Porträttmedaljonger
Porträttmedaljonger
Porträttmedaljonger
Porträttmedaljonger
Porträttmedaljonger
Porträttmedaljonger

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PORTRÄTTMEDALJONGER (3) 1800-talets första hälft, föreställer Adolf Fredrik, Gustav III samt sannolikt prins Fredrik Adolf, relieferna i stuck mot svart målad botten, ramarnas diameter ca 16 cm.

Krackelyrer på relieferna, slitage på ramarna.

475758

2017-07-26