Skrivbord nyrenässans

Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVBORD, nyrenässans, 1800-talets andra hälft, skrivbord med två fronter varav den ena med 10 lådor, den andra med 3, samt två skåp, kulfötter, dekorer av pelare med korintiska kapitäl, allt träskuret, ek samt mahogny, dekorativa mässingsbeslag, inlagt grönt skinn på skivan, höjd ca 79, längd 154 samt djup 95 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

475935

2017-07-28