Stolar i gustaviansk stil
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 5+3 st, 5 st 1900-talets början, 3 st 1800-tal, gustaviansk stil, vitbemålade, träskuren dekor, höjd ca 94, sitthöjd 45 cm
PROVENIENS: Norrtuna Gård, Gnesta, Sörmland
Senare bemålning, senare klädsel, en stits med skador, bruksslitage
475984
2017-07-29