Stolar i gustaviansk stil

Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil
Stolar i gustaviansk stil

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, 5+3 st, 5 st 1900-talets början, 3 st 1800-tal, gustaviansk stil, vitbemålade, träskuren dekor, höjd ca 94, sitthöjd 45 cm

PROVENIENS: Norrtuna Gård, Gnesta, Sörmland

Senare bemålning, senare klädsel, en stits med skador, bruksslitage

475984

2017-07-29