Börge Mogensen karmstolar
Klubbat för:
3 200 SEK
3 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, karmstolar, 1960/70-tal, modellnr. 2221, formgivna 1968, safarimodell, tillverkade av Frederica Stolefabrik, stomme i massiv ek, sits i canvas, sitthöjd 42 cm
En med trasig sits, fläckar och bruksslitage
475998
2017-07-29