Börge Mogensen karmstolar

Börge Mogensen karmstolar
Börge Mogensen karmstolar
Börge Mogensen karmstolar
Börge Mogensen karmstolar
Börge Mogensen karmstolar
Börge Mogensen karmstolar
Börge Mogensen karmstolar
Börge Mogensen karmstolar

Klubbat för:

3 200 SEK

3 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, karmstolar, 1960/70-tal, modellnr. 2221, formgivna 1968, safarimodell, tillverkade av Frederica Stolefabrik, stomme i massiv ek, sits i canvas, sitthöjd 42 cm

En med trasig sits, fläckar och bruksslitage

475998

2017-07-29