Skeppsmodell

Skeppsmodell
Skeppsmodell
Skeppsmodell
Skeppsmodell
Skeppsmodell
Skeppsmodell
Skeppsmodell
Skeppsmodell

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKEPPSMODELL, tremastade klippern "Cutty Sark", 1900-tal, trä, riggad, höjd ca 66 cm, längd ca 110 cm, bredd ca 30 cm, medföljande glashuv med mått ca 81 x 120 x 35 cm.

Smärre slitage och skador. Spricka i relingen på ena långsidan. Galjonsfiguren lös.

476028

2017-08-05