Björn Wiinblad Romanze Rosenthal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BJÖRN WIINBLAD, "Romanze", bestick, sterlingsilver, 47 dlr., för Rosenthal, Tyskland, 1900-talets andra hälft, med svenska importstämplar, bestående av 11 matgafflar, 12 matknivar, 10 matskedar, 12 smörgåsgafflar/dessertgafflar samt 2 teskedar, längd ca 13-20 cm, vikt exkl. knivar ca 1409 g

Smärre repor, bruksslitage

476176

2017-07-31