Vas Kina 1900-tal
Closed
2017-07-31
476268
| Sold for | 350 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av bergslandskap med pagoder i underglasyrblått, kalligrafi, metallkant, höjd ca 31 cm
Kroppen med hårfin spricka, mynningen med glasyrnagg