Eduard Engelbrechten väggpendyl

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

EDUARD ENGELBRECHTEN, väggpendyl, urfabrikör i Stockholm 1815-1845, träskuren dekor, förylld samt bronserad, ca 95x68 cm, pendel och nyckel finns

Ombronserad, skador och lagningar, lösa delar medföljer

476270

2017-07-31