Kaffeservis
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BERNT ERLANDSSON, Kristianstad, 1905, teservis, 3 dlr, silver, bestående av tekanna, skrin med lock samt kanna, förgylld insida, kontrollstämplade, höjd kanna ca 28 cm, vikt ca 2430g
Smärre slitage
476315
2017-08-01