Kabaré Davenport Sommar
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KABARÉ, 3 dlr., flintgods, England, 1800-talets första hälft, Davenport, dekor av landskapsscener i underglasyrblått, lockknopp i form av plym, stämpelmärkt med tillverkare, längd ca 27-36 cm
Ej komplett, invändiga missfärgningar, krackeleringar
476477
2017-08-02