Dryckeshorn

Dryckeshorn
Dryckeshorn
Dryckeshorn
Dryckeshorn
Dryckeshorn
Dryckeshorn
Dryckeshorn
Dryckeshorn
Dryckeshorn
Dryckeshorn
Dryckeshorn
Dryckeshorn

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DRYCKESHORN, 1800-talets slut, nyrenässans, bärande figur i form av vildman, på locket satyr, nysilver samt horn, höjd ca 73 cm.

Något ostadig, visst slitage.

476531

2017-08-02