Gjutjärnsurnor

Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GJUTJÄRNSURNOR (2), ett par, 1900-talets andra hälft, dekorerade hänklar samt reliefdekor, målade svarta, höjd ca 40, största vidd 51 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

476546

2017-08-03