Oidentifierad konstnär
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, porträtt av yngling, 1500-tal, Italien, sannolikt venetiansk skola, antaglingen beskuren, olja på duk uppsatt på pannå, ca 44 x 32 cm.
Lagningar, retuscher, mindre färgbortfall och krackelyr.
476588
2017-08-03