Byrå

Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-talets mitt (byråns övre trädel bär årtalet 1856), fanerad i mahogny, nyckelplåtar i mässing, skodda ben, skiva i öländsk kalksten, nycklar finns, höjd ca 83, samt 101 x 43 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

476629

2017-08-03