Dockor Kina 1800-tal

Dockor Kina 1800-tal
Dockor Kina 1800-tal
Dockor Kina 1800-tal
Dockor Kina 1800-tal
Dockor Kina 1800-tal
Dockor Kina 1800-tal
Dockor Kina 1800-tal
Dockor Kina 1800-tal
Dockor Kina 1800-tal
Dockor Kina 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FÖRFADERSPORTRÄTT, ett par, bemålat lergods samt textil, Kina, 1800-talets slut, i form av dockor, längd ca 24 resp. 22 cm

Slitage, visst färgbortfall, sprickor, kläderna med skador

476732

2017-08-06