Niko Kralj
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NIKO KRALJ, stolar samt bord "Rex", formgivningsår 1952, bestående av: 4 stolar, bord, vitlackerade, ihopfällbara, stolarna etikettmärkta, bordets mått höjd ca 50, 61x63 cm, stolarnas sitthöjd ca 38 cm
Möbeln ingår i samlingarna på Museum of Modern Art MOMA, New York
Bruksslitage, färgbortfall, vissa skador
476742
2017-08-04