Niko Kralj

Niko Kralj
Niko Kralj
Niko Kralj
Niko Kralj
Niko Kralj
Niko Kralj
Niko Kralj
Niko Kralj
Niko Kralj
Niko Kralj
Niko Kralj
Niko Kralj

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

2 500 SEK

NIKO KRALJ, stolar samt bord "Rex", formgivningsår 1952, bestående av: 4 stolar, bord, vitlackerade, ihopfällbara, stolarna etikettmärkta, bordets mått höjd ca 50, 61x63 cm, stolarnas sitthöjd ca 38 cm

Möbeln ingår i samlingarna på Museum of Modern Art MOMA, New York

Bruksslitage, färgbortfall, vissa skador

476742

2017-08-04