Serveringsbestick silver K. Anderson
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSBESTICK, "Svensk Spetsig", 7 dlr., silver, Sverige, 1900-talets början, bland annat K. Anderson, Stockholm, 1906, graverad dekor av lilja, längd ca 19-32 cm, vikt ca 668 g
Slitage
476861
2017-08-05