Serveringsbestick silver K. Anderson

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SERVERINGSBESTICK, "Svensk Spetsig", 7 dlr., silver, Sverige, 1900-talets början, bland annat K. Anderson, Stockholm, 1906, graverad dekor av lilja, längd ca 19-32 cm, vikt ca 668 g

Slitage

476861

2017-08-05