Per Södermark porträtt
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
PER SÖDERMARK (1822-1889.): "Fortunata", monogramsignerad "P.S."olja på duk, ca 32 x 26 cm
Sannolikt utförd efter en komposition av brodern Olof Johan Södermark, se nationalmuseum NMG, Lito 3/1874
Några mindre färgbortfall, smärre krackelyr.
476895
2017-08-06