Apotekskärl porslin

Apotekskärl porslin
Apotekskärl porslin
Apotekskärl porslin
Apotekskärl porslin
Apotekskärl porslin
Apotekskärl porslin
Apotekskärl porslin
Apotekskärl porslin

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

APOTEKSKÄRL, Marieberg, fajans, dekor i starkeldsblått med 3 kronor, IHS samt benämningen P L Sassafri och Georgii, i botten märkning, höjd ca 13 cm.

Ett kantnagg, krackelyr i glasyren.

476937

2017-08-06