Medaljong förgylld mässing miniatyrporträtt
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MEDALJONG, förgylld mässing, 1800-talets första kvartal, glas med bakomliggande minityrporträtt på ben med figurativt måleri föreställande kvinna med duvor, foto/hårgömma, höjd inkl. ögla 57 mm, vikt inkl. inredning ca 22,6 g
477072
2017-08-06