Fritz Kallenberg glasservis Rut
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRITZ KALLENBERG, "Rut", glasservis, 34 dlr., helkristall med rutslipad dekor, bestående av: 6 vitvinsglas, 6 grogglas, 6 selterglas, 6 starkvinsglas, 10 likörglas, signerade Boda, vissa etikettmärkta, vitvinsglasens höjd ca 13,5 cm
Nagg förekommer
477301
2017-08-09