Fritz Kallenberg glasservis Rut

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

FRITZ KALLENBERG, "Rut", glasservis, 34 dlr., helkristall med rutslipad dekor, bestående av: 6 vitvinsglas, 6 grogglas, 6 selterglas, 6 starkvinsglas, 10 likörglas, signerade Boda, vissa etikettmärkta, vitvinsglasens höjd ca 13,5 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg förekommer

477301

2017-08-09