Golvvas Kina
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, dekor av reserver med figurscener samt trädgårdsmotiv i emaljfärger, järnoxid samt guld, hänklar i form av parställda fohundar, höjd ca 62 cm
Mynningen med lagning
477308
2017-08-09