Sten Teodorsson porträttbyst

Sten Teodorsson porträttbyst
Sten Teodorsson porträttbyst
Sten Teodorsson porträttbyst
Sten Teodorsson porträttbyst
Sten Teodorsson porträttbyst
Sten Teodorsson porträttbyst
Sten Teodorsson porträttbyst
Sten Teodorsson porträttbyst

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STEN TEODORSSON (1904-1992): Porträttbyst, signerad Teodor, patinerad konstmassa, höjd ca 42 cm, enligt uppgift föreställande konsthandlaren Sture Land, som tillsammans med sin bror Yngve drev Lorensbergs konstsalong i Göteborg 1943-1982

Basen med några små nagg

477422

2017-08-10