Grön Anna servisdelar

Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, "Gröna Anna", servis, 75 dlr, bestående av: 14 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 1 karott med lock, 1 skålfat, 11 äggkoppar, 4 kaffekoppar m. fat, 1 tekopp m. fat, 1 skål med handtag, 1 tillbringare, 1 större uppläggningsfat, 1 mindre uppläggningsfat, 11 större assietter, 12 mindre assietter, 1 kaffekanna, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 1 bricka, mattallrikarnas diameter ca 24 cm, 6 fat till kaffekopp samt en chokladmugg medföljer

7 extra fat till kaffekopp samt en chokladmugg medföljer, vissa delar gulnade, bruksslitage, 1 uppläggningsfat med krackelyr

477427

2017-08-10