Bestick modell Chippendale
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BESTICK, 47 dlr., "Chippendale", silver, GAB, Stockholm, 1900-talets mitt, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matskedar samt 11 bordsgafflar, längd ca 17,5-24 cm, vikt exkl. knivar ca 1614 g
Bruksslitage
477566
2017-08-11