Bestick modell Chippendale

Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale
Bestick modell Chippendale

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BESTICK, 47 dlr., "Chippendale", silver, GAB, Stockholm, 1900-talets mitt, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matskedar samt 11 bordsgafflar, längd ca 17,5-24 cm, vikt exkl. knivar ca 1614 g

Bruksslitage

477566

2017-08-11