Lyktor
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 200 SEK
LYKTOR, 2 st, trä samt metall och trä, 1800-tal, för stearinljus, totalhöjd ca 26 resp. 39 cm LYKTA, metall, 1900-tal, totalhöjd ca 22 cm, LJUSPLÅT, punsad dekor, för stesarinljus, höjd ca 36 cm
Slitage, skador, rost
477685
2017-08-12