Ingefärskrus Kina porslin

Ingefärskrus Kina porslin
Ingefärskrus Kina porslin
Ingefärskrus Kina porslin
Ingefärskrus Kina porslin
Ingefärskrus Kina porslin
Ingefärskrus Kina porslin
Ingefärskrus Kina porslin
Ingefärskrus Kina porslin
Ingefärskrus Kina porslin
Ingefärskrus Kina porslin

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

INGEFÄRSKRUS, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av flodlandskap i underglasyrblått, höjd ca 18 cm
Skador

Locke ej original, glasyrspricka insida locket

477709

2017-08-12