Soffa sengustaviansk

Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PINNSOFFA, sengustaviansk, 1800-talets första hälft, grå bemålning, sits bemålad i svart, med förvaring i sitsen, lös dyna klädd i grå textil, sitthöjd ca 45, 180x48 cm

Sprickor, ett benfäste lagat, orangrepp, slitage, senare sittdyna

477883

2017-08-13