Sekretär 1800-tal sengustaviansk

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SEKRETÄR, sengustavianskt provinsarbete, 1800-talets början, betsad furu, 3 lådor, skrivklaff med bakomliggande skrivinredning, beslag i mässing, höjd ca 122, 110x43 cm, nyckel finns

Slitage, renoverad, något svårt att öppna skrivklaffen

477920

2017-08-14