Skulptur 1700-tal

Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal
Skulptur 1700-tal

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SKULPTUR, 1700-tal, ´´ Simon de Zealot´´, spår av bemålning, med atribut i form av såg, väggfäste och tak för utomhusbruk omkring 1900, skulpturens höjd ca 68 cm

Slitage, sprickor, färbortfall, lagningar, senare platta

478192

2017-08-16