Skulptur 1700-tal
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SKULPTUR, 1700-tal, ´´ Simon de Zealot´´, spår av bemålning, med atribut i form av såg, väggfäste och tak för utomhusbruk omkring 1900, skulpturens höjd ca 68 cm
Slitage, sprickor, färbortfall, lagningar, senare platta
478192
2017-08-16