Matservis Rörstrand Sommar

Matservis Rörstrand Sommar
Matservis Rörstrand Sommar
Matservis Rörstrand Sommar
Matservis Rörstrand Sommar
Matservis Rörstrand Sommar
Matservis Rörstrand Sommar
Matservis Rörstrand Sommar
Matservis Rörstrand Sommar
Matservis Rörstrand Sommar
Matservis Rörstrand Sommar

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS, 97 dlr., porslin, 1900-talets början, Rörstrand, tryckt dekor av rosor, guldkant, bestående av 24 flata mattallrikar, 23 djupa mattallrikar, 24 förrättstallrikar, 19 assietter, 2 uppläggningsfat, skål, saladiere, 2 såssnipor samt en terrin med extralock, mattallrikens diameter ca 25,5 cm

Nagg förekommer, slitage

478251

2017-08-16