Matservis Rörstrand Sommar
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATSERVIS, 97 dlr., porslin, 1900-talets början, Rörstrand, tryckt dekor av rosor, guldkant, bestående av 24 flata mattallrikar, 23 djupa mattallrikar, 24 förrättstallrikar, 19 assietter, 2 uppläggningsfat, skål, saladiere, 2 såssnipor samt en terrin med extralock, mattallrikens diameter ca 25,5 cm
Nagg förekommer, slitage
478251
2017-08-16