Golvur Mjölby intarsia

Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia
Golvur Mjölby intarsia

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GOLVUR, troligen Birger Ekman för Mjölby Intarsia, 1940-tal, fanerat i olika träslag, intarsia med bl.a. stjärntecken, höjd ca 175 cm

Bruksslitage, utbytt urverk till quartz

478252

2017-08-16