Samovar silver

Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver
Samovar silver

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SAMOVAR, med kanna, bricka samt kopp, silver, Persien, tidigt 1900-tal, höjd ca 25 cm, totalvikt ca 1440 g

Rökrör saknas, en liten bit av benet på hänkeln saknas, slitage

478254

2017-08-16