Spegel rokoko
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, 1700-tal, rokoko, dekor i papiermarché och pastellage av akantusblad och rocailler, förgylld med polerat guld och slagmetall i orginal, bakstycke i orginal, delvis fasetterat glas, ca 113x50 cm
Övre glas senare, smärre bortfall
478330
2017-08-17