Spegel rokoko

Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, 1700-tal, rokoko, dekor i papiermarché och pastellage av akantusblad och rocailler, förgylld med polerat guld och slagmetall i orginal, bakstycke i orginal, delvis fasetterat glas, ca 113x50 cm

Övre glas senare, smärre bortfall

478330

2017-08-17