IWC armbandsur stål 1940-tal herrarmbandsur

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

IWC, armbandsur, stål, ca 1944, manuellt uppdrag, mineralglas, boettnr. 1057599, verknr. 1033121, cal 83, läderarmband med stålspänne (ej original), diameter 30,5 mm, IWC-box medföljer

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Sannolikt senare glas. Bruksslitage samt glas med nagg

478369

2017-10-17