Ölsejdlar

Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar
Ölsejdlar

Klubbat för:

1 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

ÖLSEJDLAR, Otto Wittorf, 8+1 st, lock i tenn, sejdlar i glas resp keramik, höjd ca 14-17 cm

Proveniens: "Zur Himmelsleiter", Stockholms äldsta tyska barstuga, Vasagatan 38.

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, en sejdel med nagg, en med spricka

478405

2017-08-18