Ölsejdlar
Klubbat för:
1 800 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
ÖLSEJDLAR, Otto Wittorf, 8+1 st, lock i tenn, sejdlar i glas resp keramik, höjd ca 14-17 cm
Proveniens: "Zur Himmelsleiter", Stockholms äldsta tyska barstuga, Vasagatan 38.
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, en sejdel med nagg, en med spricka
478405
2017-08-18