Samling speldosor

Samling speldosor
Samling speldosor
Samling speldosor
Samling speldosor
Samling speldosor
Samling speldosor
Samling speldosor
Samling speldosor
Samling speldosor
Samling speldosor
Samling speldosor
Samling speldosor

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPELDOSA, 1800-talets slut, USA, fodral i valnötsfanér med målad dekor av fjäril, spelar 6 olika melodier, mekanismen fungerar vid inskrivningstillfället, höjd ca 13, 30x16 cm

Möjligen renoverad, fodral med bruksslitage, nyckel till fodral saknas

478551

2017-08-30